אלגוריתם של גוגל - כתבה 8
אלגוריתם של גוגל - משרד פרסום
על-מנת להבין את תהליך ה- שיווק ופרסום באינטרנט עלייך קודם להבין (כמה שאפשר) מהו אלגוריתם? ואיך גוגל קשור לזה?

אלגוריתם הוא דרך שיטתית (כלומר כזו שצעדיה מוגדרים היטב) לביצועה של משימה מסוימת במספר סופי של צעדים. מקור המלה הינה בשמו של המתמטיקאי הפרסי בן המאה התשיעית, אבו ג'עפר מחמד אל ח'ואריזמי.

מתכון להכנת עוגה הוא דוגמה לאלגוריתם, אך בדרך-כלל משמש מושג זה לפתרון בעיות במתמטיקה או במדעי המחשב. כל תוכנית מחשב היא אלגוריתם, או אוסף של אלגוריתמים. בהגדרה זו של אלגוריתם יש עמימות מסוימת. כדי לפזר עמימות זו יצר טיורינג את "מכונת טיורינג", שהיא "מכונה" המסוגלת לבצע כל אלגוריתם.

בהגדרתו הבסיסית, האלגוריתם נדרש לעמוד בשתי דרישות המבטיחות את איכות ביצועיו: כל קלט שמקבל האלגוריתם יגיע לסוף מסויים עם תשובה נכונה. טיורינג הוכיח כי קיימות בעיות כדוגמת בעיית העצירה שאותן לא מסוגל המודל של מכונת טיורינג לפתור בהינתן דרישות אלו.

האלגוריתם של גוגל:
PR הוא מדד לבדיקת המלצות ע"י כל מיני אתרים, דפים, ברשת בנוגע לחשיבות של דף כלשהו. קישור לדף נחשב כהצבעת תמיכה בעוד היעדר קישור מהווה הצבעת נגד.

אלגוריתם ה-PageRank בו משתמש גוגל כדי לתת ניקוד לאתר מתבסס על ניתוח מבנה הקישורים בין האתרים השונים באינטרנט והנה המבנה המתמטי שלו:

PR(A) = (1-d)+d(PR(T1)/C(T1)+…PR(Tn)/C(Tn))

PR(Tn) - לכל דף יש דרוג כלשהוהמשקף את החשיבות העצמית שלו שזה-(PR(T1) עבור הדף הראשון שנסרק ברשת ועד (PR(Tn) שזה הדף האחרון שנסרק.
(C(Tn) - כל דף מחלק שווה בשווה את כוח ההצבעה שלו בין כל הקישורים היוצאים ממנו באותו הדף. מספר הקישורים היוצאים של דף 1 הוא (C(T1) ו(C(Tn) עבור הדף ה – n.
(PR(Tn)/C(Tn) -אז אם לדף שלנו (דף A) יש קישור נכנס מדף n חלק ההצבעה שדף A יקבל הוא PR(Tn)/C(Tn).
d(… - כל חלקי ההצבעה הללו מחוברים, אבל כדי למנוע השפעה רבה מדיי של דפים אחרים ההצבעה הכוללת הזאת משוככת (damped down) באמצעות ההכפלה ב 0.85 (הפקטור d).
(1-d) - נועד על מנת שסכום ה-PR של כל דפי הרשת יהיה 1. משמעות נוספת שלו היא שגם אם לדף אין קישורים נכנסים הוא יקבל-PR קטן (0.15) כלומר 1-0.85.
מה שמסביר לפעמים שדפים ללא קישורים חיצוניים מקבלים PR1.

הרעיון המנחה - ככל שיש יותר קישורים נכנסים אל דף מסויים ברשת, כך הדף מוגדר כחשוב יותר בעיני הרובוט של גוגל. למעשה כל קישור מאתר אל דף מסוים, " מצביע אמון" בדף זה. שיווק ופרסום באינטרנט , שיווק במנועי חיפוש בנויי המון על "הבעת אמון" של אתרים ברשת, גם מתחרים.
שלום וברוכים הבאים למשרד פרסום | חברת פרסום סקז ההתמחות שלנו היא פרסום בגוגל.
Copyright Skz.co.il ©