שלבים בתהליך שיווק ופרסום - כתבה 4
שלבים בתהליך שיווק ופרסום - משרד פרסום סקז.
שלבים בתהליך שיווק ופרסום באינטרנט
תהליך שיווק ופרסום אתר באינטרנט מורכב משבע שלבים על-פי הם אנו עובדים על-מנת שהאתר יגיע למקומות המיוחלים - דף ראשון בגוגל. כאן נציג בפניכם את השלבים האלו בקצרה. אתם אף מוזמנים לרפרף באתר לקרוא מאמרים נוספים אשר יתנו לכם מידע רב, ועמקה והרחבה לגבי כל תחום השיווק ופרסום באינטרנט.

שלב ראשון: מחקר ובחירת מילות מפתח
מילות מפתח הן המילים עבורן אנחנו מעוניינים להופיע במיקומים גבוהים בתוצאות החיפוש.

השלב הראשון בתהליך קידום אתר הינו איתור מושגי מפתח מתאימים לצורך קידום האתר - מושגים המתאימים לנושאים שבאתר, ושיביאו את תנועת הגולשים הרצויה.

שלב זה הוא החשוב ביותר בתהליך הקידום. בחירה של מילות המפתח הלא נכונות עלולה לגרום להשקעה עצומה בהבאת האתר למקומות גבוהים עבור מילים אלו, ללא כל תמורה ממשית לבעל האתר.

שלב שני: מחקר שוק
בחרנו את מילות המפתח - וכעת עלינו לראות - מי הם המתחרים האחרים בשוק? מי הם המתחרים על מילות המפתח שבחרנו?

סקירת המתחרים תיתן לנו מידע חשוב רב:

יתכן שהמתחרים מקדמים את עצמם עבור מילות מפתח שאנחנו פספסנו. בדיקת אתרי המתחרים יכולה לתת לנו הזדמנות למצוא מילות מפתח חדשות שבהן נהיה מעוניינים.
על ידי סקירת אתריהם של המתחרים והמאמצים שהם מבצעים על מנת להופיע במקום גבוה במנועי החיפוש נוכל לבנות תוכנית קידום המתאימה לאתר המותאמת לתחום בו הוא מתחרה ולתחרות הקיימת בתחום.


שלב שלישי: אופטימיזציה של קוד האתר ושל מבנה האתר
אחרי שהמטרות הוגדרו באופן ראוי, נתחיל במלאכת הקידום עצמה.

קידום אתר מורכב משינויים פנימיים בתוך האתר, וכן מעבודה הנעשית מחוץ לאתר, ברשת האינטרנט.

השלב הבא בו נתמקד לרוב הוא שיפור קוד האתר על מנת שיותאם יותר אל מנועי חיפוש. נושא זה מתחלק לתחומי משנה רבים:

תיקון שגיאות בקוד והתאמתו לסטנדרטים - החשיבות של עמידה בסטנדרטים, מלבד התאמת האתר לדפדפנים שונים, היא הביטחון שמנועי החיפוש יבינו את התוכן של האתר ויאנדקסו אותו כראוי.
שימוש בתגים והחדרת מילות מפתח למקומות חשובים באתר, על מנת להגדיל את חשיבות האתר עבור מילות המפתח.
ארגון האתר במבנה היררכי - בדיקה שהאתר מאורגן במבנה היררכי המדגיש את הנושאים המרכזיים של האתר, ושינוי מבנה האתר בהתאם לצורך, על מנת להדגיש את הנושאים המרכזיים שבו.
שלב רביעי: שיפור התכנים באתר
לאחר שדאגנו לתקינות הקוד והמבנה של האתר, נבצע שינויים קלים לתכנים הנמצאים באתר על מנת להתאימם למנועי החיפוש. השינויים כוללים הוספה של מילות מפתח בטקסטים, הגדלת כמות הטקסט באתר וכמות הדפים הכוללת שלו.

שלב חמישי: רישום במנועי חיפוש ואינדקסים
נושא חשוב בקידום אתרים הוא רישום באינדקסים שונים ובמנועי החיפוש המובילים. רישום באינדקסים משיג שתי מטרות: המטרה הראשונה היא תנועת גולשים המגיעה אל האתר מתוך אינדקסים אלו, המתעניינים בנושאי האתר. המטרה השנייה היא השגת קישורים נכנסים אל האתר, המעלים את הדרוג שלו עבור מנועי החיפוש.

אינדקסים כלליים ראויים לציון הם DMOZ ו-Yahoo!. כמו כן נרשום את האתר באינדקסים הספציפיים לנושאים בהם הוא עוסק. התיאור עבור כל אתר יעבור אופטימיזציה על מנת למשוך את הגולשים לבקר באתר.

שלב שישי: השגת קישורים חיצוניים
כאמור, קישורים נכנסים הם אחד המפתחות להשגת מקום גבוה במנועי חיפוש. לפיכך, לאחר שדאגנו לנושאים השונים הקשורים לאתר עצמו, נערוך קמפיין להשגת קישורים מאתרים אחרים, וכן להחלפה הדדית של קישורים עם אתרים בנושאים רלוונטיים.

הדרכים להשגת הקישורים יכולות להיות מגוונות - החל מרעיונות שיווק מקוריים, וכלה בתשלום לאתרים על מנת לקבל מהם קישור.

בישראל קיים אתר שירות המשמש להחלפת קישורים בין בעלי אתרים, בכתובת http://www.interlink.co.il.

שלב שביעי: תחזוקת האתר
אחרי שקידמנו את האתר יש לשמור על כך שיישאר מותאם אל מנועי חיפוש - כאשר אנחנו מעדכנים את דפי האתר, או מוסיפים תוכן חדש לאתר, יש צורך באיש קידום אתרים שיבדוק שהוספת התכנים לא תפגע במיקומו של האתר, וכן שגם התכנים החדשים יאונדקסו כראוי במנועי חיפוש.

כמו כן במידה ומדובר בנושא תחרותי - ניתן להגיד שקידום האתר לא נפסק לעולם - עבור הנושאים התחרותיים באמת יש צורך באיש שיתעסק בתחום זה באופן קבוע.
שלום וברוכים הבאים למשרד פרסום | חברת פרסום סקז ההתמחות שלנו היא פרסום בגוגל.
Copyright Skz.co.il ©